جهت استعلام قیمت تماس بگیرید

رزوه عمودی

رزوه عمودی

رزوه عمودی چیست؟ آیا تا کنون نام رزوه عمودی را شنیده‌ اید؟ آیا می‌ دانید از این ابزار چه استفاده‌ هایی می‌ شود؟ رزوه عمودی در صنعت ساخت و ساز چه کاربردی دارد؟ رزوه عمودی نوعی رزوه فلزی می‌ باشد که در پروژه‌ های ساخت و ساز و صنعت ساختمانی جهت نگه داری کردن و حفظ کردن فاصلَه بین افرازه‌ های فولادی با دیوارهای بتنی، ستون‌ ها، دیوارهای باربر و غیره استفاده می‌ شود. در این مقاله نحوه کارکرد آن، ویژگی‌ ها و مشخصات رزوه عمودی و غیره را بررسی می‌ کنیم.

پیشنهاد مطالعه:

رزوه میلگرد در بتن

رزوه در محل

آشنایی با رزوه عمودی

گفتیم که رزوه عمودی نوعی رزوه فلزی محسوب می‌ شود که در پروژه‌ های مختلف ساخت و ساز و صنعت ساختمانی جهت نگه داری کردن و حفظ کردن فاصله خوب و دقیق بین انواع افرازه‌ های عمودی فولادی به کار می‌ رود که در داخل دیوارها، ستون‌ ها یا دیوارهای باربر مورد استفاده قرار می‌ گیرند. جنس این محصول  معمولاً از پلاستیک، فولاد یا بتن است و در برخی موارد نیز امکان دارد که از موادی مانند پلی اتیلن یا فوم در ساخت آن استفاده شده باشد. این نوع از رزوه‌ ها معمولاً بر روی افرازه‌ های فولادی قرار می‌ گیرند و در نهایت با استفاده کردن از گیره ها یا دیگر روش‌ های نگه داری می‌ توانند به عنوان نوعی ابزار جهت حفظ کردن فاصله دقیق در بین افرازه‌ ها به کار بروند.

استفاده کردن از رزوه عمودی در دیوارهای باربر و ستون‌ ها اهمیت زیادی پیدا می‌ کند، چون هر گونه بی دقتی و فاصله نادرست بین این افرازه‌ های فولادی موجب کاهش یافتن مقاومت و پایداری در ساختمان‌ ها می‌ شود، به علاوه آن که استفاده کردن از این محصول به عنوان نوعی ابزار نگه داری این امکان را برای کارگران ساختمانی فراهم می‌ کند که راحت‌ تر کار خودشان را انجام دهند و سرعت ساخت و ساز در پروژه‌ های ساختمانی بهبود یابد.

این محصول  در ابعاد، اندازه و اشکال مختلفی تولید و به بازار عرضه می‌ شود، به این ترتیب می تواند در پروژه‌ های ساختمانی و ساخت و ساز مختلف از این رزوه‌ ها نهایت استفاده را برد. این رزوه‌ ها معمولاً جهت برآورده کردن کدهای ساختمانی و استانداردهای صنعتی لازم طراحی و تولید می‌ شوند، پس از تولید نیز مورد آزمایش و کنترل کیفی دقیق توسط کارشناسان قرار می‌ گیرند تا قابلیت اعتماد و ایمنی آن ها تضمین شود. بنابراین می‌ توان گفت که رزوه عمودی که در بازار موجود است به نوعی امتحان خودش را پس داده و کاملاً استاندارد و قابل اعتماد می‌ باشد.

با توضیحات مختصری که در خصوص رزوه عمودی دادیم، حال متوجه اهمیت بسیار زیاد این محصول در ساختمان سازی خواهید شد. اهمیت استفاده از چنین ابزاری آن قدر زیاد است که گاهی اوقات به لوازم ضروری ساختمان معرفی می‌ شود، به ویژه در سازه‌ هایی که قرار است پس از اتمام، وزن بالایی را به عنوان باربر تحمل کنند. البته در انتخاب نوع  و ابعاد آن نیز باید دقت داشته باشید تا بتوانید بهترین نوع آن را به کار بگیرید و حتماً باید ابعاد و نوع رزوه متناسب با سازه‌ ای باشد که در آن به کار می‌ گیرید.

جنس و کیفیت این نوع از ابزارها بر اساس قابلیت‌ ها و کاربردهای آن ها انتخاب می‌ شود. برخی از آن ها از جنس فولاد هستند که مقاومت بالایی دارند و ضد زنگ می‌ باشند بنابراین اگر قرار است سازه شما وزن بالایی را پس از ساخت و ساز تحمل کند سعی کنید از رزوه‌ های عمودی استفاده کنید که فولادی هستند.

رزوه عمودی در عمران تکنیک

نتیجه‌ گیری

در این مقاله رزوه عمودی، کاربرد آن، ویژگی‌ ها و مشخصات این نوع از رزوه و غیره را بررسی کردیم. این محصول یک ابزار مهم و کاربردی در پروژه‌ های ساخت و ساز و صنعت ساختمان سازی محسوب می‌ شود، به ویژه در سازه‌ هایی که پس از اتمام کار باید وزن بالایی را به عنوان باربر تحمل کنند. این مدل ار  رزوه انواع مختلفی دارد و در ابعاد و اندازه‌ های مختلفی نیز تولید می‌ شود. جهت آشنایی بیش تر با انواع این محصول، عملکرد رزوه عمودی، نحوه خرید محصول و نحوه به کارگیری آن به سایت عمران تکنیک مراجعه کنید و با سایر محصولات ما آشنا شوید.

فهرست مطالب