جهت استعلام قیمت تماس بگیرید

رزوه در محل

رزوه در محل

رزوه در محل چیست؟ رزوه در محل از چه موادی ساخته می‌ شود و چه کاربردهایی در پروژه‌ های ساخت و ساز دارد؟ نحوه عملکرد و ویژگی رزوه در محل چیست؟  محصول ما نوعی رزوه فلزی می‌ باشد که در پروژه‌ های ساخت و ساز و صنعت ساختمانی جهت حفظ کردن فاصله دقیق و مناسب بین افرازهای فولادی و هم چنین نگه داری کردن آن ها به کار برده می‌ شود. این رزوه ها به ویژه در ساخت و سازهایی که بعدها قرار است وزن و حجم بالایی را تحمل کنند، اهمیت بسیار زیادی دارند. در این مقاله رزوه در محل، موارد استفاده، نحوه عملکرد و مواد سازنده آن را بررسی می‌ کنیم.

آشنایی با رزوه در محل

گفتیم که  رزوه فلزی می‌ باشد که از آن در پروژه‌ های مختلف ساخت و ساز و صنعت ساختمانی جهت حفظ کردن فاصله دقیق در بین افرازه‌ های فولادی و همذچنین نگه داری کردن آن ها به کار می‌ رود. این افرازه‌ های فولادی در قالب‌ های بتنی مخصوصی ریخته می‌ شوند. رزوه در محل اهمیت بسیار زیادی در قالب‌ های بتنی دارد، چون اگر بین افرازه‌ های فولادی فاصله درست و دقیقی نباشد، این موضوع موجب می‌ شود که پایداری و مقاومت قالب‌ های بتنی نیز به طور چشم گیری کاهش پیدا کند. علاوه بر آن که استفاده کردن از رزوه در محل می‌ تواند به عنوان نوعی دستگاه نگه دارنده عمل کرده و کار کردن کارگران ساختمانی را آسان‌ تر کند که در نتیجه آن سرعت و زمان ساخت و ساز افزایش پیدا خواهد کرد.

رزوه در محل نیز مانند رزوه میلگرد در بتن، انکر باکس و رزوه عمودی دارای اشکال، ابعاد و اندازه‌ های مختلفی می‌ باشد. به همین دلیل در پروژه‌ های مختلف ساختمانی می توان ابعاد و اندازه مورد نظر را انتخاب و سپس استفاده کرد. این رزوه‌ ها معمولاً جهت برآورد کردن کدهای ساختمانی و استانداردهای صنعتی طراحی و تولید شده‌ اند، سپس توسط کارشناسان مورد کنترل کیفی و آزمایش قرار گرفته و ایمنی و قابلیت اعتماد آن ها نیز تضمین شده می‌ باشد، بنابراین هنگامی که رزوه  را خریداری می‌ کنید خیال تان از بابت کیفیت و استانداردهای آن راحت است چون این سازه‌ ها پیش تر مورد آزمایش و کنترل کیفی قرار گرفته‌ اند.

تنها یک نکته مهم در هنگام خرید رزوه  وجود دارد و آن هم این است که چون این رزوه‌ ها مانند دیگر رزوه‌ ها اشکال، ابعاد و اندازه‌ های مختلفی دارند و متناسب برای سازه‌ های مختلف هستند، پس ابتدا نوع سازه خود را مشخص کرده، سپس رزوه در محل متناسب با آن را خریداری کنید. در این حالت است که می‌ توان نتیجه مطلوب و عملکرد درست را از آن انتظار داشت، مثلاً گاهی اوقات در سازه‌ ها نیاز به استحکام و مقاومت بالایی داریم، در این حالت است که باید از نوع رزوه در محلی انتخاب کنیم که فولادی است تا بتواند وزن بالا را تحمل کند. گاهی اوقات نیز قضیه کاملاً برعکس است، یعنی شما تنها از یک رزوه  فوم یا پلی اتیلن نیز می‌ توانید استفاده کنید و نیازی نیست که جهت خرید رزوه  فولادی هزینه‌ های بالایی را متحمل شوید.

رزوه در محل اتصال

سخن پایانی

در این مقاله رزوه در محل را بررسی کردیم. انواع رزوه در محل، مواد سازنده رزوه ، موارد استفاده و نحوه به کارگیری آن در پروژه‌ های ساختمانی بررسی شد. گفتیم که رزوه و نحوه صحیح به کارگیری آن چه اهمیت زیادی در صنعت ساخت و ساز دارد. از طرفی هنگام خرید رزوه  باید نوعی را انتخاب کرد که دقیقاً متناسب با سازه مورد نظر باشد، چون این رزوه‌ ها مختلف و متنوع هستند و در ابعاد و اندازه‌ های گوناگونی تولید و عرضه می‌ شوند. در سایت عمران تکنیک با رزوه در محل، رزوه میلگرد در بتن، رزوه عمودی و انکر باکس و نحوه کاربرد و عملکرد هر کدام آشنا شوید. چون هنگام خرید انواع رزوه‌ ها باید با آن ها آشنایی کافی را داشته باشید و نحوه عملکرد و کارایی هر کدام را نیز بدانید.

مطالب مرتبط

خم عصایی

رزوه میلگرد

فهرست مطالب