جهت استعلام قیمت تماس بگیرید

راد بولت چیست؟

راد بولت چیست؟

راد بولت چیست؟ این نوع بولت چه ویژگی‌ ها و کاربردهایی دارد؟ از این نوع انکر بولت‌ ها در چه مکان‌ هایی استفاده می‌ شود؟ رادبولت میله فولادی تمام رزوه است که معمولاً با روکشی گالوانیزه تولید و عرضه می‌ شود.

این میلن فولادی در سازه‌ های فلزی، تاسیسات ساختمانی، نصب پلیت، کاشت شیمیایی و غیره کاربرد گسترده‌ ای دارد و می‌ توان گفت با وجود ساده بودن از جمله ابزارهای ضروری در صنایع مختلف است. بنابراین در این مقاله راد بولت را معرفی می‌ کنیم.

محصولات مرتبط

انکر بولت

بولت چشمی

آشنایی با راد بولت

راد بولت از مهم‌ ترین و اصلی‌ ترین ابزارهای مهندسی در پروژه‌ های ساخت و ساز و عمرانی است. از این نوع بولت ها جهت برقرار کردن اتصالات بین سازه، اصلاح و یا تغییر دادن ابعاد سازه، سهولت در جبران برخی اشتباهات مهندسی، برطرف کردن نقص‌ ها و مقاوم سازی ساختمان‌ ها استفاده می‌ کنند. این بولت در ها ابعاد و اندازه‌ های متفاوتی دارند و موارد استفاده از آن ها نیز گسترده است.

انواع رادبولت ها به شیوه‌ های مختلف تولید می شوند، این محصول در کارگاه‌ ها و به صورت تخصصی تولید می‌ شود که انواع رایج آن عبارتند از:

 1. روت بولت سر رزوه دار

این نوع راد بولت ها را با کمی دقت می توان در کارگاه‌ های کوچک و با تجهیزات بسیار ساده تولید کرد. در واقع رادبولت به این شیوه به صورت بسیار ساده رزوه‌ دار می‌ شود که البته کیفیت پایینی دارد و استاندارد نیست. حتی در صورت استفاده کردن از آن ممکن است فرایند استفاده کردن از چسب‌ ها جهت کاشت میلگرد نیز دچار آسیب شود.

 1. راد بولت تمام رزوه

این نوع راد بولت ها بسیار مهندسی و دقیق هستند و با استفاده از تکنیک‌ های علمی و تجهیزات خاص رزوه‌ دار می‌ شوند، بنابراین کیفیت آن بسیار بالا است و احتمال آسیب دیدن آن نیز پایین می‌ باشد.

 

انواع راد بولت و موارد استفاده از آن

انواع راد بولت و موارد استفاده از آن

انواع راد بولت ها به صورت راد میله‌ ای، خمیر راد و… تولید می‌ شوند که البته کاربرد و عملکرد آن ها بسته به نوع شان کاملاً متفاوت است و برای آن که بتوانیم استفاده بهینه و درست از آن ها داشته باشیم، هنگام خرید باید نوع کار را مشخص کنیم. از رادبولت جهت چسباندن اجزای سازه‌ ها از جمله ستون، تیر، سقف و دیوار استفاده می‌ کنند. علاوه بر آن این محصول در صنایع زیر نیز کاربرد گسترده دارد:

 1. کاشت رادبولت جهت اجرا کردن ژاکت بتنی و ژاکت فلزی برای افزایش دادن مقاومت سازه‌ ها
 2. کاشت راد بولت در داخل بتن جهت تقویت کردن ستون‌ ها، دیوارها، فونداسیون و در نهایت نیز استحکام کلی ساختمان
 3. کاشت راد بولت در فونداسیون و برای نصب کردن صفحات اتصال جهت اجرای بهتر ستون و تیر و هم چنین نظم دادن به سازه
 4. کاشت چسب رادبولت جهت نصب کردن آویزه‌ های تاسیساتی و تجهیزات تاسیساتی به عناصر مختلف بتنی در ساختمان‌ ها
 5. استفاده از خمیر رادبولت جهت تثبیت کردن تاسیسات مکانیکی در مجتمع‌ های بزرگ تجاری
 6. کاشت میلگرد و رادبولت جهت توسعه دادن تیرهای کنسولی و افزایش مقاومت سازه مکانیکی
 7. کاشت راد بولت در سقف جهت ساخت جان پناه یکپارچه
 8. کاشت چسب رادبولت جهت افزایش دادن تعداد طبقات
 9. بالا بردن مقاومت و توان سازه‌ ها
 10. تقویت کردن دیوارهای ضعیف و قدیمی با استفاده از راد بولت
 11. اجرا کردن رادبولت برای اتصال دادن تیر به دیوار
 12. خمیر کاشت رادبولت اتصال دادن کابین‌ ها به دیوارها
 13. خمیر کاشت رادبولت جهت اتصال دادن دیوارها به یک دیگر
 14. اجرای رادبولت برای اتصال دادن پله‌ ها به دیوارها

نتیجه‌ گیری

در این مقاله راد بولت را بررسی کردیم. رادبولت یکی از انواع بولت های پرکاربرد در صنایع مختلف مانند پروژه‌ های ساخت و ساز جهت بالا بردن مقاومت و استحکام سازه‌ ها می‌ باشد که انواع مختلفی دارد و کاربردهای آن نیز با یک دیگر متفاوت است. در سایت عمران تکنیک با انواع رادبولت، ویژگی‌ ها، کاربردهای آن ها و موارد استفاده بیش تر آشنا شوید. آشنایی بیش تر با انواع بولت ها از جمله رادبولت موجب می‌ شود که بتوانیم نوعی را انتخاب کنیم که متناسب با نوع کارمان باشد در سایت عمران تکنیک می توان انواع محصولات تولیدی آن شرکت  مانند آی بولت، انکر بولت ها و خم های عصایی مثل خم ال، خم اشکی را مشاهده کرد.

فهرست مطالب