جهت استعلام قیمت تماس بگیرید

خرید بولت صنعتی

خرید بولت صنعتی

بولت های صنعتی در واقع نوعی بست از جنس میلگرد هستند که دارای نمونه ها و کاربرد های متفاوت و متنوعی هستند و به دلیل کاربرد گسترده ای که دارند این روزها خرید بولت صنعتی مسئله ای است که مورد توجه مجریان پروژه های صنعتی مختلف قرار گرفته است.

 

بولت صنعتی چیست؟

بولت های صنعتی یکی از تجهیزات اصلی و تاثیرگذار در اجرایی کردن انواع پروژه های ساختمانی و صنعتی هستند که در صنایع مختلف کاربرد بسیار زیادی دارند، به طوریکه عدم وجود آن ها جلوی اجرایی شدن بسیاری از پروژه ها را می گیرد.

به دلیل وجود همین نقش پررنگ و برجسته‌ای که بولت های صنعتی دارند، در هنگام خرید بولت صنعتی توجه به کیفیت آن ها امری بسیار ضروری و مهم محسوب می شود.
بولت ها معمولا جهت اتصال قطعات مختلف مورد استفاده قرار می گیرند و این قابلیت را دارند که اتصال بسیار محکم و قابل اطمینانی را بین دو یا چند بخش ایجاد کنند.

 

بولت صنعتی چیست؟

 

عوامل موثر در قیمت بولت صنعتی

برای خرید بولت صنعتی لازم است بدانید که نرخ و قیمت گذاری این دسته از محصولات با توجه به سایزهای مختلفی که دارند برحسب کیلوگرم صورت می گیرد با این وجود فروش آن ها فقط به صورت کیلویی نیست و به صورت عددی هم در بازار به فروش می رسند. قیمت نهایی آن ها وابسته به قیمت میلگرد های موجود در بازار است و همچنین براساس داشتن رزوه میلگرد یا نیمه رزوه بودن قیمت بولت های موجود در بازار کم یا زیاد می شود.
البته علاوه بر مسائلی که گفته شد موارد بسیار زیاد دیگری هم وجود دارند که بر قیمت نهایی بولت تاثیر می گذارند که در ادامه به چند مورد از آن ها اشاره خواهیم کرد:

میزان تقاضا و عرضه:

مثل تمام محصولات موجود در بازار که براساس میزان عرضه و تقاضا با کاهش یا افزایش قیمت روبه‌رو می شوند بولت های صنعتی موجود در بازار نیز در صورت بالا بودن تقاضا افزایش می یابد و در صورت کاهش تقاضا و مصرف کاهش می یابد. همچنین کاهش یا افزایش عرضه این کلا توسط شرکت های مختلف فعال در زمینه تولید و عرضه بولت به بازار قیمت آن را دستخوش تغییر خواهد کرد.

عوامل فنی و مهندسی:

عوامل فنی و مهندسی‌ مربوط به بولت های صنعتی تولید و عرضه شونده به بازار مصرف مثل وزن، طول، ضخامت و مهم‌تر از همه متریال به کار رفته در تولید آن ها قیمت خرید بولت صنعتی را تحت تاثیر قرار میدهند.
طبیعی است که بولت هایی با وزن، طول و ضخامت بالاتر از قیمت بالاتری برخوردار هستند و برعکس بولت های با وزن و طول کمتر قیمت پایین تری دارند.

کیفیت مواد اولیه:

مواد اولیه‌ای که در ساخت بولت ها مورد استفاده قرار می گیرند بسیار متنوع و زیاد هستند به طوری که علاوه بر تغییر کیفیت بر میزان کارایی آن ها هم تاثیر می گذارند. به طور معمول بولت های ساخته شده با مواد باکیفیت تر گران تر هستند.

نوع کارایی:

بولت های صنعتی همه از یک جنس نیستند و مطابق شرایط آب و هوایی مختلف و مطابق با نیاز مناطق مختلف نوع ساخت متفاوتی دارند. معمولا بولت هایی که برای استفاده در شرایط سخت آب و هوایی تولید شده اند قیمت بالاتری نسبت به سایر انواع بولت صنعتی دارند.

 

عوامل موثر در قیمت بولت صنعتی

 

برند بولت های موجود در بازار:

با وجود زیاد بودن شرکت ها و کارخانجات تولید کننده بولت صنعتی برندهای متفاوتی از این بولت ها در بازار به چشم می خورند که برخی بسیار مشهور و شناخته شده اند و برخی کمتر نامشان به چشم خورده. معمولا برای خرید بولت های ساخته شده به وسیله شرکت های مشهور و معروف لازم است هزینه بیشتری پرداخت کنید.

با وجود تمام عواملی که گفته شد هنوز نمیتوان یک قیمت خاص و دائمی برای بولت های صنعتی موجود در بازار تعیین کرد چرا که به دلیل بالا و پایین شدن نرخ ارز و عدم ثبات اقتصادی موجود در بازار قیمت آن ها روزانه در حال تغییر و کاهش یا افزایش است و این تغییرات قیمت بر میزان عرضه و تقاضای بازار تاثیر می گذارد. شما می توانید بهترین بولت ها و رزوه میلگرد را از ما خریداری کنید.

 جمع بندی

بولت های صنعتی دسته‌ای از محصولات هستند که در صنایع مختلف و متنوع جهت ایجاد اتصال قوی بین بخش‌های مختلف مورد استفاده قرار می گیرند و با توجه به شیوه تولید و متریال مورد استفاده در ساخت آن ها کیفیت های متفاوتی از بولت ها به بازار عرضه می شود.
به دلیل وجود همین تنوع کیفیت قبل از خرید بولت صنعتی حتما در نظر داشته باشید که آن را برای انجام چگونه پروژه‌ای و برای چه موقعیتی تهیه می کنید تا بهترین استفاده را از کارایی آن ببرید.

فهرست مطالب