جهت استعلام قیمت تماس بگیرید

خرید انکر بولت

خرید انکر بولت

فاکتورهای مورد نظر در زمان خرید انکر بولت

با وجود کاربردهای مختلف انکر بولت در پروژه های مختلف ساختمانی نمی توان از اهمیت شناخت این ابزار غافل شد.موارد تاثیر گذار زیادی وجود دارند که لازم است قبل از اقدام به خرید انکر بولت در نظر بگیرید و با توجه به آن ها بهترین نوع انکربولت را که متناسب با پروژه ساختمانی شما است انتخاب کنید. در ادامه به برخی از این عوامل تاثیرگذار اشاره خواهیم کرد:

شرایط محیطی و آب‌ و هوایی

برای خرید انکر بولت مناسب لازم است حتما از قبل نسبت به آب و هوای کلی منطقه ای که در آن پروژه خود را اجرایی می کنید آگاهی کامل داشته باشید. چون عوامل محیطی مختلفی بر کیفیت انکر بولت ها تاثیر می گذارند.
به طور مثال کم یا زیاد بودن میزان فسفات و سولفات موجود در منطقه، میزان رطوبت محیط جغرافیایی مورد نظر، میزان اسیدی بودن آب و هوا و خاک منطقه و حتی مقدار نمک موجود در خاک بر کیفیت انکر بولت تاثیر می گذارد. به همین دلیل ضروری است که پس از در نظر گرفتن تمامی این موارد نسبت به خرید جنس مناسب انکر بولت اقدام کنید.

شرکت های تولید کننده بولت صنعتی در ساخت انکر بولت از متریال های مختلف و متنوعی استفاده می کنند که موجب کارایی این ابزار در شرایط آب و هوایی مختلف می شود.

به علاوه این دسته پرکاربرد از بولت صنعتی در اشکال و طرح های مختلفی تولید می شوند که هرکدام در بخش خاصی از سازه کارایی بیشتر و بهتری خواهند داشت.

 

 

انکر بولت

توجه به میزان بار در خرید انکر بولت

انواع مختلف انکر بولت توانایی تحمل بار در محدوده معینی بین ۱۰ تا ۱۵۰۰۰ را دارند که لازم است با توجه به محل کاربرد آن و میزان بار احتمالی وارده بر آن اقدام به خرید انکر بولت مناسب کنید.

نوع بار

در رابطه با محدوده تحمل بار انکر بولت ها صحبت کردیم اما باید بدانید که بارهای وارده به انکر بولت خود به دو دسته تقسیم می شوند که آشنایی با این دو دسته در انتخاب انکر بولت مناسب موثر خواهد بود.

بارهای استاتیکی:

بارهای ثابتی که همیشگی هستند و بدون تغییر در هر زمان به انکربولت ها وارد می شوند. که عبارتند از وزن مرده، وزن سازه، ظرفیت نفرات، وزن تجهیزات به کار رفته و…

 

بارهای دینامیکی:

بارهای دینامیکی بارهای پویایی هستند که گاهی امکان دارد به سازه وارد شوند اما همیشگی نیستند و مقدار آن ها کم یا زیاد می شود. این دسته از بارها عبارتند از:

زلزله، که با لرزش سازه گاهی موجب تخریب می شود.

شوک، باری است که احتمال دارد در اثر عوامل ناگهانی مثل برخورد جسم سخت به سازه وارد شود و قسمتی از آن را تخریب کند.

خستگی، که به مجموع بارهایی گفته می شود که در دراز مدت موجب تخریب سازه خواهند شد مثل عبور و مرورها و حتی بارش باران و برف و…

 

 

 

نوع بار

 

توجه به قطر انکر بولت و عمق کاشت در خرید انکر بولت

 

عوامل مختلفی بر انتخاب انکر بولت با قطر و عمق مناسب تاثیرگذار هستند که عبارتند از میزان فاصله انکربولت ها از هم در طراحی پروژه، هدف از استفاده و نصب انکر بولت، میزان سوراخ هایی که در مصالح و تجهیزات وجود دارد.
درصورتی که قرار است در پروژه ساختمانی شما میزان بار زیادی به انکربولت وارد شود لازم است که میزان عمق را افزایش دهید و درنتیجه باید اقدام به خرید انکربولت های طویل تر کنید و در صورت وجود بار وارده کمتر می توانید عمق را کاهش دهید‌.

 

نوع مصالح پایه

یکی دیگر از فاکتورهای تاثیر گذار هنگام خرید بولت صنعتی توجه به نوع مصالح به کار رفته در ساخت پروژه است.

مصالح ساختمانی از تنوع بسیار بالایی برخوردار هستند به طور مثال انواع مختلفی از بتن مثل بتن‌های سخت، متخلخل، سبک، هوادار، ترک‌دار و… و همچنین نمونه های متنوع سنگ و سرامیک وجود دارد که لازم است از انکر بولت سازگار با هرنمونه در پروژه های ساختمانی استفاده شود.

جمع بندی

انکر بولت ها قطعات ساختمانی پرکاربردی هستند که در اشکال و طرح های متنوعی برای اتصال قسمت های مختلف سازه و بتن به هم به کار گرفته می شوند.

استفاده از آن ها موجب استحکام و مقاومت در ساختمان می شود. به همین دلیل لازم است قبل از خرید انکربولت ها برای آگاهی از انتخاب نوع مناسب آن شرایط مختلف پروژه را که در این مقاله به چند مورد از مهمترین آن‌ها اشاره کردیم در نظر بگیرید. جهت خرید انکر بولت با ما تماس بگیرید.

فهرست مطالب